health icon 13 3

Лікування кісти зуба без видалення. Причини, симптоми, терапевтичне лікування.

Кіста зуба — це хвороба, в процесі якої формується порожнина з товстими стінками, що має кашкоподібний вміст. Її поява є захисною реакцією організму на наявність безлічі бактерій. Навколо ділянки з запаленням вибудовується щільна сполучна тканина, яка ізолює її від здорової тканини.
Якщо у Вас виявили ​​кісту зуба, слід якомога швидше приступити до лікування даного захворювання. Існує два методи лікування: терапевтичний і хірургічний. Метод лікування підбирається стоматологом і безпосередньо залежить від ступеня тяжкості та особливостей перебігу хвороби.

Терапевтичний метод

При терапевтичному методі проводиться розсвердлювання ураженого зуба з подальшим чищенням кореневого каналу і ретельною промивкою протимікробними препаратами для повної дезінфекції. Після цього утворену порожнину заповнюють спеціальною пастою і отвір пломбується. Таку процедуру повторюють до настання одужання і контролюють за допомогою рентгенограми.

Тривалість лікування часом досягає півроку. Якщо по закінченню цього терміну кіста більше не проглядається на рентгенівському знімку, значить її лікування пройшло успішно. Позитивні результати багато в чому залежать від ступеня тяжкості захворювання, особливостей організму і віку пацієнта.

lechenie pulpita2 1
tsistektomiya

Хірургічний метод

Якщо кісту виявили на пізніх термінах захворювання або терапевтичне лікування не приносить позитивних результатів то, на жаль, без хірургічного втручання не обійтися. Це дозволить успішно впоратися із захворюванням і уникнути його рецидивів.

Найбільш відомим видом хірургічного втручання вважається цистектомія – видалення самої кісти і пошкодженої верхівки кореня зуба. Даний метод вважається дуже надійним, однак він вимагає високої кваліфікації фахівця.

Гемісекція

Даний метод використовують, коли зберегти один з коренів зуба не вдається. Він полягає у видаленні кісти, зіпсованого кореня і частини коронки зуба. Потім дефект косметично реставрується одним з обраних способів.

Гемісекція вважається більш агресивним методом. Однак, при своєчасному лікуванні, після видалення кісти існує велика ймовірність збереження зуба цілим.

save teth
1d8d4477839e9133426f0fb140a3adae

Депофорез

Цей спосіб з’явився в нашій країні відносно недавно. За допомогою нього можна досягти усунення інфекції з кожного кореневого каналу зуба.

Послідовність дій така:
• введення гідроокису міді-кальцію у відкритий канал;
• вплив слабким електричним струмом, завдяки чому склад потрапляє у важкодоступні ділянки;
• пломбування порожнини.

Під дією препарату знищуються всі патогенні мікроорганізми. Щоб досягти найкращих результатів слід пройти не менше трьох процедур. Після пломбування залишившийся в кореневому каналі гідроокис міді-кальцію все ще діє і поступово призводить до одужання.

Профілактика

Після результативного лікування кісти слід два рази на рік відвідувати стоматолога. Фахівці, не залежно від ситуації, рекомендують проводити регулярні планові огляди і перевірки всіх підозрілих зубів, особливо тих, що мають пломби або коронки.

Кіста зуба підступна тим, що непомітно формується на корені, стрімко збільшуючись і руйнуючи здорову тканину зуба. Тому необхідно з усією відповідальністю поставитися до вибору медичного закладу. У Стоматологічному центрі «Варшавський» є новітнє обладнання, використовуються сучасні методики лікування і препарати. Кожен з наших співробітників має величезний досвід роботи і високу кваліфікацію.

terapevticheskaya stomatologiya

Залишилися питання? Запитайте в нас і ми Вам допоможемо

12 + 11 =