Попадання інфекції в кореневий канал провокує запальний процес і появу больових відчуттів, які посилюються при контакті з холодною або гарячою їжею. Як потрапляє інфекція в кореневий канал? Цьому передує каріозне ураження спочатку твердих тканин зуба – емалі та дентину, а потім – і м’яких (пульпи), якою заповнені, як коронкова частина зуба, так і канали. Зуби бувають одноканальними і багатоканальними. В основному, кількість каналів дорівнює кількості коренів, але іноді бувають і виключення, тому що у кореня може бути роздвоєний канал.
Пульпа складається з волокнистої сполучної тканини, дрібних кровоносних, лімфатичних судин, нервових закінчень. Тому вона схильна до впливу інфекції, яка легко переходить на кореневі канали. Лікування кореневого каналу зуба (ендодонтична терапія) допомагає зберегти зуб і дозволяє позбавити пацієнта болю.
Завдання лікаря: розкрити кореневий канал, провести його очищення і розширення, а потім дезінфікувати, запломбувати. Примітно, що лікарю потрібно правильно визначити довжину каналу. Якщо він буде «недоопломбовано», то це може привести до появи кісти або розвитку періодонтиту.
Останні коментарі