Периостит или зубной флюс

Про появу флюсу свідчить гострий біль, набряк ясен, підвищення температури тіла, збільшення лімфатичних вузлів. Факторами, які провокують виникнення цієї патології, можуть бути інфекції та травми ясе

Але найчастіше флюс з’являється через своєчасно невилікуваний зуб, зі зруйнованим дентином і оголеною пульпою. Дентін – це тверда тканина зуба, з якої він переважно складається. Він м’якший за зубну емаль, але твердіший за кістку.

Пульпою прийнято називати м’яку тканину зуба, до складу якої входять судини, капіляри, нервові відростки, колагенові та еластинові волокна, а також інші елементи.

При глибокому карієсі відбувається проникнення хвороботворних мікроорганізмів у пульпу, через що вона запалюється. Якщо не вжити заходів, то інфекція може поширитися на сусідні тканини, у тому числі і ті, що оточують зубний корінь. Лікування флюсу передбачає обов’язковий розтин гнійника з наступною постановкою дренажу. Паралельно з цим проводиться медикаментозна терапія. При цьому важливо усунути причини, що спровокували появу флюсу!