Пломбування зубів

Рано чи пізно кожна людина стикається з необхідністю поставити пломбу на зуб. Однак навіть така, на перший погляд, проста процедура може бути виконана по-різному. Від якості результату роботи стоматолога-терапевта залежить термін служби пломби і комфорт пацієнта. У Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі в Києві лікування зубів проводять як із застосуванням традиційних недорогих методик, так і з урахуванням останніх трендів у світі стоматології.

Важливо розуміти, що пломбувати пошкоджені зуби необхідно не тільки з точки зору естетики, але і для підтримки стоматологічного здоров’я, власного комфорту. Пошкоджена зубна одиниця більш схильна до впливу кислот, бактерій, термічних подразників – зуб часто реагує болем, підвищеною чутливістю, якість життя пацієнта різко знижується. Лікарі Стоматологічного центру «Варшавський» допоможуть швидко і безболісно вирішити проблему, нададуть швидку стоматологічну допомогу при сильному зубному болю і допоможуть запобігти тим самим серйозним ускладненням.

Записатися на прийом

Переваги пломбування зубів в нашій клініці

Кваліфіковані стоматологи-терапевти. У Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі працюють досвідчені лікарі. Вони регулярно поповнюють базу теоретичних знань, впевнено впроваджують в роботу новітні технології, спрощуючи лікування і підвищуючи якість результату терапії.

Грамотний підхід до кожного хворого. Наші стоматологи контролюють здоров’я порожнини рота пацієнта з першого відвідування. Сучасне обладнання Стоматологічного центру «Варшавський» дозволяє діагностувати і лікувати захворювання на ранній стадії їх прояви. Ми запропонуємо оптимальне вирішення проблеми, спираючись на клінічні показання, побажання і фінансові можливості пацієнта.

Перевірені стоматологічні матеріали. У своїй роботі ми використовуємо тільки сертифіковані матеріали від виробників зі світовим ім’ям. Нам постачають лікарські препарати, які зареєстровані в Україні і абсолютно безпечні для всіх категорій пацієнтів.

Безболісність і безпека лікування. Наші стоматологи виконують пломбування зубів під місцевою анестезією (аплікаційна + ін’єкційна). Завдяки кваліфікованому анестезіологічному забезпеченню ці процедури абсолютно безпечні для здоров’я дорослих і дітей.

Доброзичливість персоналу і затишна атмосфера. У Стоматологічному центрі «Варшавський» в Києві пацієнтам спокійно, затишно. Тут ви відчуєте, що вас розуміють, щиро бажають допомогти. Ми не змусимо вас чекати під дверима кабінету лікаря, нервувати і займатися паперовою тяганиною.

 

Пломбування зубів в Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі

 

Установка пломби на зуб – одна з найпоширеніших послуг нашої стоматології в Києві. Пломбування дозволяє відтворити анатомічну форму зуба після лікування карієсу і його ускладнень. За рахунок максимальної стерильності і щільності контакту пломби наші стоматологи-терапевти можуть обіцяти 100% -ий захист від повторного проникнення бактерій і розвитку рецидиву захворювання.

В яких випадках показана установка пломби на зуб?

Лікування карієсу – це не єдина причина, по якій хворим показано пломбування. Зубна реставрації такого типу проводиться, якщо:

 • у пацієнта відколовся або тріснув зуб;
 • діагностовано стирання емалі зубів;
 • коронкова частина зуба зруйнувалася не більше, ніж на третину.

Якісне пломбування зубів дозволяє відразу відновити естетику і функціональність зуба. Крім того, вчасно проведене лікування запобігає подальшому руйнуванню емалевого шару, ізолює чутливу тканину від зовнішніх негативних факторів.

Види пломб, використовувані матеріали

Залежно від складності лікування стоматолог встановлює тимчасову або постійну пломбу. Композитний матеріал для пломбування зубів обирають орієнтуючись на функціональне навантаження елементів (жувальна, стираємість) і колір сусідніх зубів.

Стоматологи-терапевти Стоматологічного центру «Варшавський» на Виноградарі рекомендують до установки світлоотверджувальні пломби, які тверднуть під впливом ультрафіолетових променів. Вони міцні, зносостійкі і привабливі на вигляд – поставити таку пломбу можна навіть в зоні посмішки.

В якості фотополімерам не поступається і склоіномерний цемент – поєднання акрилового і силікатного матеріалу. Така пломба добре кріпиться до твердих тканин, ефективно з’єднується з іншими пломбувальними матеріалами, може використовуватися не тільки при лікуванні карієсу, але і для заповнення зубних каналів.

Етапи установки пломби на зуб

У Стоматологічному центрі «Варшавський» в Києві пломбування зубів проводять за перевіреним алгоритмом:

 1. Діагностика, складання терапевтичного плану. Перед лікуванням пацієнта направляють на рентген, який дозволяє лікарю оцінити ступінь руйнування тканин, спланувати майбутнє лікування.
 2. Підготовка ротової порожнини. Перед будь-яким стоматологічним лікуванням рекомендована професійна гігієна порожнини рота. Процедура дозволяє ефективно видалити зубний камінь і наліт. Для безпеки і комфорту хворого лікар ізолює робочий простір за допомогою коффердаму.
 3. Анестезія. У Стоматологічному центрі «Варшавський» застосовують дворівневу анестезію – відразу використовують поверхневе знеболювання і тільки потім роблять анестезуючий укол.
 4. Підготовка зуба до пломбування. З порожнини пошкодженої зубної одиниці дістають всі інфіковані тканини. Відкрита порожнина обробляється антисептичним складом.
 5. Пломбування. Перед використанням матеріалу в порожнину можуть бути поміщені лікувальні, ізолюючі прокладки. Потім на підготовлене дно пошарово наноситься композитний матеріал. При установці світлоотверджувальної пломби кожен шар підсвічується ультрафіолетовою лампою.
 6. Шліфування та полірування. За допомогою спеціального стоматологічного бору лікар обробляє зуб, надаючи йому природну форму. На цьому ж етапі лікований зуб обробляють зміцнюючим складом.

Особливості пломбування зубів при вагітності

В ідеалі записатися на прийом до стоматолога варто на етапі планування вагітності. Лікар проведе професійну чистку, зміцнить зубну емаль, при необхідності вилікує карієс, замінить старі пломби.

Якщо ж під час вагітності жінка все ж зіткнулася зі стоматологічною проблемою, відкладати візит до лікаря не можна – вирішувати проблему не тільки можна, а й потрібно. Найсприятливіший період для будь-яких маніпуляцій – другий триместр.

В цілому, особливості пломбування зубів вагітним в Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі базуються на наступних принципах:

 • основними показаннями до лікування виступають – карієс, пульпіт, інші захворювання, які не потребують небезпечних втручань;
 • під час реставрації зубів вагітної стоматологи використовують матеріали виключно зі світловим отвердінням. Вплив спеціальних ламп абсолютно нешкідливий;
 • допустимо лікування під анестезією із застосуванням дозволеного препарату.

Обов’язковою процедурою, яка рекомендована всім вагітним, є професійна чистка. Вона допоможе уникнути розвитку багатьох захворювань, абсолютно безпечна для жінки і дитини.

Пломбування зубів у дітей

Анатомія і фізіологія молочних і постійних дитячих зубів різниться від аналогічних параметрів у дорослих, тому при установці пломби на зуб дитині використовують спеціальні пломбувальні матеріали. Вони стійкі до стирання, розчинення, але їх основна властивість – висока біологічна сумісність, здатність ремінералізувати ослаблений емалевий шар, зменшуючи тим самим ризик розвитку рецидиву хвороби.

При знеболюванні ділянки, на якій проводиться лікування, лікар ретельно прораховує дозу препарату, проводиться попереднє зниження чутливості місця ін’єкції, а потім вводяться ліки.

У Стоматологічному центрі «Варшавський» в мікрорайоні «Варшавський» лікування дитячих зубів проводиться з урахуванням всіх нюансів фізіології і психології дітей. Візит до нашого лікаря не викличе дискомфорту і не стане причиною душевної травми маленького пацієнта.

Поширені запитання

1. У яких випадках ставиться тимчасова пломба?

Тимчасову пломбу найчастіше ставлять при екстреній терапії зубів. Вона грає роль проміжної ланки при гострому запаленні. Якщо проводиться планове лікування, тимчасова пломба застосовується на час виготовлення зубної вкладки, при пульпіті, видаленні нерву і чищенні зубних каналів.

2. Чи є протипоказання до пломбування?

Пломбуванню не підлягають рухливі, або сильно зруйновані зубні одиниці. В останньому випадку використовують зубну вкладку.

3. Чи завжди потрібна анестезія?

Все залежить від порога чутливості пацієнта і стадії запального процесу. При постановці пломби при початковому і поверхневому карієсі від знеболювання можна відмовитися.

4. Чого не можна робити після пломбування?

Після реставрації зуба варто відмовитися від прийому їжі на час, поки не пройде анестезія (зазвичай до 2-х годин). У списку заборонених на перший час продуктів виявляються сухарі, горіхи, чіпси, іриски, а також продукти, що забарвлюють зуби – чай, кава, буряк, соуси та ін.

5. Скільки служать пломби, як часто їх потрібно міняти?

Сучасні стоматологічні пломби служать до 5-ти років. Однак, заміна пломби може вимагатися як частіше, так і рідше. Точну відповідь на це питання може дати тільки стоматолог, спираючись на особливості клінічного випадку.

6. Чи можна не міняти пломбу повністю, якщо відпав тільки її шматочок?

Якщо пломба пошкоджена частково, то цілком її можна не міняти – відновити тільки шматочок, що відколовся, за допомогою додаткового нанесення пломбувального матеріалу в зону дефекту. Однак, якщо відкололася значна частина реставрації, без повної заміни не обійтися.

Ціна пломбування зубів в Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі

Дуже багатьох пацієнтів цікавить, від чого залежить вартість установки пломби на зуб. Відповідь на це питання очевидна: ціна установки пломби визначається її видом (матеріалом виготовлення) і площею уражених тканин. Ціна лікування «під ключ» залежить і від первинного стану порожнини рота хворого.

 

Прийом стоматолога-терапевта

Анестезія (аплікаційна, ін’єкційна)

Дентальний рентгенівський знімок зуба

Установка світлоотверджувальної пломби

Дізнатися точну вартість пломбування у вашому випадку можна після попередньої консультації лікаря. Щоб записатися на прийом до лікаря Стоматологічного центру «Варшавський» в Києві, зателефонуйте нам або запишіться онлайн.

Як уникнути пломбування?

Уникнути проблем із зубами можна, приділяючи достатню увагу гігієні порожнини рота. Безмедикаментозні профілактичні заходи передбачають також корекцію харчування, здоровий спосіб життя. Медикаментозна профілактика включає прийом фторовмісних препаратів, вітамінних комплексів, харчових добавок у вікових дозуваннях (суворо за рекомендацією лікаря).

Виявити захворювання на ранній його стадії без допомоги лікаря неможливо. Тому найефективніший спосіб уникнути пломбування зубів – систематичні огляди у стоматолога.

З професійних процедур, які дозволять запобігти проблемам з зубами, наші стоматологи радять профгігієну (з періодичністю 1 раз на півроку), фторування та герметизацію фісур.

Наші лікарі

Наші стоматологи-терапевти мають за плечима багаторічний досвід роботи. Вони впевнено почувають себе при використанні будь-яких пломбувальних матеріалів і препаратів. Лікарі Стоматологічного центру «Варшавський» в Києві не зупиняються на досягнутому – продовжують вчитися і поповнювати практичний досвід в нашій країні і за кордоном.