- відновити натуральний колір емалі, коли видалити жовтизну і потемніння на зубах не вдається за допомогою відбілювання;
- усунути ефект «тетрациклінових зубів»;
- «замаскувати» тріщини і відколи на емалевому шарі, запобігти прогресуванню карієсу і подальшому руйнуванню одиниці;
- усунути широкі міжзубні проміжки і позбутися психологічного дискомфорту, що доставляє цей дефект.
В зоні посмішки накладки фіксують переважно для усунення естетичних дефектів, бічні зуби потребують вінірінгу через функціональні дефекти.
З чого виготовляють вініри
На сьогоднішній день в стоматологічній практиці виділяють три різновиди зубних накладок:
- композитні;
- керамічні;
- люмініри.
Для початку розглянемо, що таке композитні вініри. Йдеться про накладки, виготовлені з композиту (матеріалу, з якого готують пломби). Вони не відрізняються високими показниками міцності і естетичності, зате коштують такі вініри недорого. Інша перевага таких пластин – їх встановлюють під час візиту до стоматолога (в один прийом).
Керамічні накладки виготовляють з різних видів кераміки. Вони не тільки міцні, але і краще композитних імітують вигляд натуральної зубної емалі. Встановлюють такі вініри по зліпкам, виготовляють в зуботехнічній лабораторії. Коштують вони трохи дорожче композитних.
Люмінірами називають надтонкі накладки з кераміки. Вони дозволяють вирішити ті ж проблеми і, незважаючи на свою невелику товщину, зберігають міцність. Крім цього, установка таких накладок не вимагає свердління твердих тканин.
Підготовка до встановлення вінірів
Зазвичай, установка вінірів з кераміки займає близько 2-х тижнів і проходить в кілька візитів до лікаря. Один з основних етапів вінірінга – підготовка порожнини рота. Перш ніж встановити пластини, стоматолог лікує карієс, усуває інші проблеми на зубах, які будуть піддаватися вінірінгу. При необхідності зуби препарують. Процедура безболісна і часто передбачає лише мінімальне обточування.
Як проходить установка
При установці керамічних вінірів в Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі в Києві дотримуються наступного плану:
- Лікар знімає з зубів відбиток.
- Отриманий матеріал передають в зуботехнічну лабораторію, де і виготовляють накладки на передні або бічні зуби.
- Через кілька днів пацієнт приходить в клініку для тестової примірки, при необхідності вносяться фінальні поправки.
- Готові пластини фіксують на зуби спеціальним стоматологічним клеєм.
Композитні вініри, на відміну від керамічних, встановлюють за один візит – стоматолог формує зубні накладки безпосередньо в роті у пацієнта. Після того, як композит застигне, лікар обточує його до досягнення потрібної форми. На завершальному етапі проводять полірування.
Переваги та недоліки вінірів
Основний плюс процедури складається з оперативності досягнення результату. Особливо швидко вдається вирішити проблему при використанні композитних накладок. Друга перевага – це тривалий термін служби, зокрема, для виробів з кераміки. Крім того, прозорість сучасних матеріалів дозволяє домогтися максимально природного результату.
З недоліків такого вибору можна відзначити лише високу ціну послуги, в порівнянні з естетичною реставрацією. Інший недолік накладок – неможливість зняти вініри, їх можна тільки замінити на нові.