Видалення зубів мудрості

Видалення зуба мудрості – одна з найпопулярніших хірургічних операцій, що проводяться у Стоматологічному центрі «Варшавський» у Києві. «Вісімка» – найдавніший у ряді зуб. Часто він завдає людині масу незручностей ще на стадії прорізування, дуже часто вісімка уражається карієсом і його ускладненнями – пульпітом і періодонтитом. Ефективна та безпечна анестезія, досвід хірургів та якісні матеріали для швидкого загоєння ран роблять процедуру видалення максимально комфортною для пацієнтів нашого Стоматологічного центру на Виноградарі.

Записатися на прийом
Стоматологія «Варшавський» на Виноградарі

Показання до видалення зуба мудрості 

Наші хірурги-стоматологи не вдаються до видалення 8-ок без вагомих на те показань:

  • зміщення, руйнування сусідніх зубів на етапі прорізування зуба мудрості («вісімці» не вистачає місця в зубному ряду);
  • зуб росте у неправильному напрямку (під кутом) – заважає пацієнту жувати, травмує слизову оболонку порожнини рота;
  • 8-ка руйнується під дією карієсу та його ускладнень, терапевтичне лікування неможливе або визнане неефективним;
  • «вісімка» прорізалася не повністю та викликала запалення м’яких тканин;
  • зуб мудрості не прорізався і спровокував перикоронарит (скупчення гною в яснах).

Якщо ж вісімка не має порушень і стан, що супроводжує її прорізування (біль, запалення «капюшона») можна усунути, а сам зуб якісно вилікувати, до процедури видалення не вдаються. У Стоматологічному центрі «Варшавський» у Києві видалення – це завжди крайній захід, особливо якщо зуб надалі може бути гарною опорою для містоподібного протезу.

 

Види та специфіка видалення

Особливості клінічного випадку, а саме, кількість і тип зубних коренів, локалізація, форма і розміри зуба визначають методику подальшого видалення.

  1. Просте видалення зуба мудрості. У такий спосіб видаляють уражені карієсом, пульпітом повністю прорізані «вісімки», які не мають скручених коренів. Під час хірургічного втручання стоматолог-хірург відокремлює ясенний клапоть, щипцями захоплює коронкову частину зубної одиниці та розхитуючи витягує елемент з лунки. Зазвичай цей процес займає не більше 20 хвилин.
  2. Складне видалення зуба мудрості. Алгоритм дій лікаря традиційний, з єдиним винятком – стоматолог потребує додаткових інструментів. Найчастіше використовують елеватори, які створюють важелі тиску при видаленні неправильно розташованих зубних одиниць.
  3. Атипове видалення зуба мудрості. Методика застосовується при видаленні ретинованих (що сформувалися в кістковій тканині, але не прорізалися) “вісімок”. У такому разі лікар робить хірургічний розріз, використовує елеватор. Іноді потрібно розділяти зуб на частини спеціальними борами.

На завершальній стадії лікар проводить дезінфекцію порожнини, що сформувалася. При складному та атиповому видаленні стоматолог поміщає в лунку спеціальний матеріал для прискореного загоєння. Залишається тільки ушити край рани. Будь-який тип операції проводиться під місцевим знеболюванням, в окремих випадках пацієнтам показано наркоз.

У Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі найчастіше доводиться мати справу саме із складними клінічними випадками (складними та атиповими видаленнями). Рішення про видалення 8-ки із зрозумілих причин приймається тільки в крайніх випадках, більшість з яких – це неправильно розташовані зуби, 8-ки з кривими коренями, ретиновані зуби. Захопити такий елемент щипцями і витягти з лунки не вийде – доводиться проводити додаткові маніпуляції.

У будь-якому разі, в стінах нашого Стоматологічного центру в Києві хірургам вдається вирішити проблему пацієнта. Фахівці клініки легко домагаються повноцінного знеболення навіть при проведенні складних операцій. Анестетики, що використовуються нами, гарантують відсутність болю протягом 2-х годин – цього цілком достатньо, щоб провести якісне видалення.

Особливості видалення зубів на верхній та нижній щелепі

Як правило, “вісімки” на верхній щелепі видаляти простіше. Причина цього – особлива будова щелепи та структура кісткової тканини  (вона тут більш рихла). Однак, при видаленні вісімки зверху є ризик пошкодження гайморової пазухи, особливо якщо зубні корені буквально прилягають до синуса.

На нижній щелепі кісткова тканина щільніша, тому видалення зуба мудрості тут проходить складніше. Крім того, елементи знизу мають анатомічно більш розвинену кореневу систему – мають три корені. До хірургічного втручання лікар Стоматологічного центру «Варшавський» обов’язково спрямовує пацієнта на рентген, щоб визначити орієнтацію зубних коренів.

Чому зуби мудрості видаляють не всі лікарі

 

Варто почекати з операцією за наявності хоча б одного з протипоказань:

  • загострення хронічного захворювання, особливо серцево-судинного;
  • перебіг гострих інфекцій;
  • перший та останній місяці вагітності.

Як показує практика, до видалення зубів мудрості приступають далеко не всі лікарі, особливо це стосується нижніх молярів. Саме на нижній щелепі зуби мудрості найчастіше мають дистопію, ретенцію, неповне прорізування. Це означає, що доведеться провести складну операцію, успіх якої багато в чому залежить від досвіду та професіоналізму стоматолога-хірурга.

Благо в нашому Стоматологічному центрі в мікрорайоні «Варшавський» у Києві працюють справжні майстри своєї справи. Наші фахівці – це лікарі вищої категорії з багаторічним хірургічним досвідом, які підберуть грамотне рішення навіть у найнепростіших клінічних випадках.

Виконувати свою роботу на найвищому рівні нашим хірургам допомагає якісна та безпечна анестезія, сучасні інструменти та сертифіковані  матеріали, які роблять період реабілітації після втручання максимально швидким та комфортним.

Якщо у вас чи ваших близьких з’явилися неприємні симптоми – біль у ділянці зуба мудрості, відчуття розпирання, “вісімка” травмує слизову оболонку – негайно зверніться до лікаря. Своєчасна стоматологічна допомога дозволить уникнути серйозних ускладнень.

З будь-яких питань щодо підготовки до операції та процесу видалення “вісімки” звертайтеся до лікарів Стоматологічного центру «Варшавський» на Виноградарі. Запис до стоматолога-хірурга ведеться по телефону та на сайті клініки.