Зубозберігаючі операції

Ще відносно нещодавно у будь-якій стоматології України зуб, який не підлягав пломбуванню, просто видаляли. Сучасні стоматологи вдаються до видалення лише в крайніх випадках. Лікарі використовують альтернативні методики, спрямовані на збереження зуба – зубозберігаючі операції. Такий підхід більш виправданий, адже навіть найякісніші протези завжди поступаються натуральним зубам.

У Стоматологічному центрі «Варшавський» на Виноградарі працюють досвідчені хірурги-стоматологи з глибокими знаннями про дистрофічні та запальні процеси в ротовій порожнині. Під час операції фахівець враховує особливості розташування зубних каналів, судин, пазух та інших анатомічних структур. Хірургічна операція проходить безболісно і, за умови дотримання лікарських рекомендацій у відновлювальний період, ризик розвитку післяопераційних ускладнень можна повністю виключити.

Записатися на прийом
Стоматологія «Варшавський» на Виноградарі

Показання до хірургічного лікування

Зубозберігаючі операції – це не панацея. Провести хірургічну процедуру можна не всім хворим, не завжди такий підхід ефективний і доцільний. Іноді лікарям Стоматологічного центру «Варшавський» доводиться все ж таки видаляти зуб, проводити дентальну імплантацію, встановлювати знімний або незнімний протез. Основне показання для вжиття заходів – неефективність консервативної терапії. «Врятувати» зуб за допомогою проведення одного з видів зубозберігаючих процедур можна за наступних діагнозів:

  • перфорація зубного кореня;
  • запалення м’яких тканин та формування кісти або гранульоми зуба;
  • навколокореневе запалення зуба із вкладкою, штифтом або коронкою;
  •  глибока кишеня на межі зубної шийки та ясен, між зубами та ін.

Лікарі нашого Стоматологічного центру «Варшавський» у Києві приймають рішення щодо проведення конкретної зубозберігаючої операції спираючись на особливості випадку, «зважуючи» користь від процедури та ймовірні ризики. Якщо стоматолог має хоча б мінімальну можливість зберегти ваш зуб, то він обов’язково це зробить.

 

Види операцій 

 

У хірургії Стоматологічного центру «Варшавський» практикують такі операції в рамках зубозберігаючої терапії:

 

  1. Резекція верхівки зубного кореня. Зубозберігаюча операція, яка передбачає видалення ураженої кісткової тканини разом з частиною кореня. Процедуру показано при неефективності консервативного підходу у разі розвитку запалення, утворення кісти або гранульоми зуба.
  2. Гемісекція та ампутація кореня. У такому випадку лікар видаляє один-два корені багатокореневої зубної одиниці з частковою ампутацією її коронкової частини. Метод дозволяє запобігти подальшому прогресу патологічного процесу, повністю зберегти здорові тканини і дає хороші результати. Операцію найчастіше проводять на верхніх молярах при неефективності консервативної терапії.
  3. Коронково-радикулярна сепарація. Під час операції хірург розділяє (розпилює) коронкову частину багаторневої зубної одиниці. Такий підхід виправданий при локалізації патологічного вогнища в області розходження коренів. В результаті стоматологу вдається поділити зуб на дві частини, на які після відповідної терапії надягають коронки.
  4. Ретроградне пломбування зубного кореня. Процедуру проводять при неможливості пломбування зубного каналу через коронкову частину зуба. Наприклад, коли канал викривлений, або у ньому є стороннє тіло (штифт). Ретроградне пломбування дозволяє встановити пломбу через невеликий отвір в кістковій тканині. Іноді операцію проводять разом із резекцією верхівки зубного кореня.
  5. Клаптеві операції (гінгівопластика, остеокорекція та ін.). Методики спрямовані на відновлення тканин пародонту. Вони запобігають руйнуванню зв’язкового апарату та альвеолярного гребня.
  6. Кюретаж (відкритий та закритий). Йдеться про механічне очищення сформованих порожнин – ясеневих кишень. Процедура зазвичай є одним з етапів комплексної терапії захворювань пародонту.

У Стоматологічному центрі «Варшавський» в Києві всі різновиди зубозберігаючих операцій проводяться з використанням ефективної та безпечної анестезії та під контролем рентгену.

Кожний клінічний випадок є індивідуальним, тому до проведення хірургічного лікування стоматолог може порекомендувати супутні процедури – повторне лікування каналів зуба, професійне чищення. Про необхідність проведення конкретних заходів лікар розповість на попередній консультації.

Коли не можна проводити операцію

 

Як і будь-які інші хірургічні втручання, зубозберігаючі операції мають низку протипоказань. Серед них:

  • захворювання крові;
  • онкологічні новоутворення будь-якого розташування та стадії;
  • некомпенсовані імунодефіцити;
  • загострення психічних порушень;
  • соматичні патології у стадії декомпенсації (цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи та ін.).

Особливу увагу наші лікарі приділяють переносимості анестезії. Підбір знеболювального проводиться з урахуванням віку, анамнезу, особливостей організму хворого.

Переваги зубозберігаючих операцій

Найважливіша та очевидна перевага методик – це збереження працездатності ураженої зубної одиниці. Крім цього, хірургічне лікування запобігає появі різних негативних явищ, яких не уникнути при втраті зуба. Йдеться про прискорений темп атрофії щелепної кістки, зміщення сусідніх зубів, погіршення якості пережовування їжі та некоректний розподіл жувального навантаження в процесі жування.

Відновлювальний період

Сучасні методики, що практикуються в стінах Стоматологічного центру «Варшавський» на Виноградарі, дозволяють виключити практично всі ризики післяопераційного періоду. Спочатку після процедури у пацієнта може зберегтися помірний біль, набряк тканин, незначна кровоточивість. Поступово ці симптоми зникають і приблизно за тиждень зовсім перестають турбувати пацієнта.

Після завершення маніпуляції наші лікарі зазвичай дають своїм хворим кілька порад, спрямованих на якнайшвидше загоєння тканин. У період відновлення пацієнту належить:

  • не чистити зуби щіткою з твердою щетиною до повного загоєння тканин;
  • регулярно використовувати рекомендований антисептик для ротової порожнини;
  • віддавати перевагу рідкій, м’якій їжі кімнатної температури, не жувати на прооперований бік;
  • відмовитись від інтенсивного фізичного навантаження, сауни, лазні, басейну та солярію;
  • приймати призначені лікарем препарати.

Зубозберігаючі операції у Стоматологічному центрі «Варшавський» в Києві

  

У нашій стоматологічній клініці лікарі віддають перевагу зубозберігаючім процедурам, забезпечуючи тим самим збереження ураженого зуба і можливість його використання як опори для майбутнього протезу. Показниками високої якості обслуговування пацієнтів у нашому Стоматологічному центрі є:

  • безболісність процедур;
  • ефективність лікування;
  •  естетичність результату.

Використання лише сертифікованих матеріалів та препаратів, застосування інноваційних технологій у тандемі з майстерністю хірургів гарантують надійність лікування та виключають ризик розвитку рецидиву захворювання та інших ускладнень. Від пацієнта потрібно лише довіритися нашим лікарям.

Ціна хірургічного лікування в нашому Стоматологічному центрі «Варшавський» у Києві визначається вибраним методом терапії, складністю операції, видом матеріалів, що використовуються, та особливостями післяопераційного періоду. Щоб дізнатися про вартість лікування, радимо вам відразу записатися на первинний прийом до нашого стоматолога. Запис ведеться по телефону та на офіційному сайті клініки.